Zapraszam na Mikołajki Bluesowe do Białej Podlaskiej W roli głównej wystąpi gdyńska formacja Jo& Lazzy Fellow

smollZapraszam na Mikołajki Bluesowe do Białej Podlaskiej W roli głównej wystąpi gdyńska formacja Jo& Lazzy Fellow ze znakomitą wokalistką Joanną Knitter uznaną przez czasopismo „Twój Blues” za najlepszą wokalistkę bluesową 2014 r.w naszym kraju.2 grudnia 2015.godz.20.30.restauracja Verona-cafe ul.Janowska 4/8 tel.83/344 20 20 Tradycyjnie obecność obowiązkowa .

Sukces chóru „Kanon”

smollDnia 15 listopada 2015r. chór szkolny KANON pod kierunkiem Grzegorza Kulickiego po raz kolejny zajął I miejsce w XV Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej w Tucznej. Chórzyści wykonali własną kompozycję G. Kulickiego „Ojczyzno miła” i dawną pieśń szkoły „Ojczyzna nasza” do słów Czesława Janczarskiego w opracowaniu dyrygenta. Podczas uroczystego wręczenia pucharów i dyplomów jurorzy podkreślili bardzo wysoki poziom wykonawczy chóru z Łomaz.

Wieści z Unii: Inwestycje w środowisko

small160,6 mln euro – tyle przeznaczy Komisja w ramach współfinansowania poprzez program LIFE 96 projektów na rzecz ochrony środowiska, przyrody i bardziej zrównoważonej gospodarki. W Polsce realizowany będzie jedno działanie o łącznym budżecie 4,5 mln euro. Program LIFE to instrument finansowy UE na rzecz środowiska i działań w dziedzinie klimatu, realizowany od 1992 r.

Złote i diamentowe gody (galeria)

smoll„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.” K.I. Gałczyński Dnia 26 listopada br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń i podziękowań dla par małżeńskich obchodzących jubileusz „złotych i diamentowych godów” pożycia małżeńskiego.

Zapraszamy na Dni Otwarte OHP w Międzyrzecu Podlaskim

smollMłodzieżowe Centrum Kariery OHP w Międzyrzecu Podlaskim przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej  w Międzyrzecu Podlaskim zapraszają na: Dni Otwarte, które odbędą się w dniach: 1 -4 grudnia 2015 r. Doradca zawodowy MCK OHP Katarzyna Mieńko zaprasza wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy w wieku 15-25 lat na indywidualne porady i konsultacje w godzinach od 8.00 do 15.00 w siedzibie MCK.

Sławatycze: Gmina ma nowy herb i insygnia władzy (film) (galeria)

smallW niedzielę 11 października 2015r. w Sławatyczach odbyła się uroczystość nadania gminie herbu, sztandaru, flagi, łańcuchów, pieczęci i banneru. Uroczystość nadania gminie insygniów poprzedziła msza celebrowana przez Biskupa Diecezji Siedleckiej Piotra Sawczuka i nabożeństwo w Cerkwi Prawosławnej w intencji mieszkańców Gminy Sławatycze. Po Mszy Św. przy dźwiękach marszowych Orkiestry Dętej OSP z Rossosza wszyscy uczestnicy udali się do Zespołu Szkół. Tam zebranych powitał Wójt Gminy Grzegorz Kiec.

Życie Bialskie: Ósma na trzysta

smallTygodnik bezpłatny Życie Bialskie. Chór spółdzielni, „Stylowa” i „Społem” stały się dobrymi ambasadorami Białej Podlaskiej. W Wieńcu k. Włocławka odbył się VI Zjazd Krajowy Spółdzielni „Społem”. Zjechało 300 spółdzielni w tym ta bialska. Mówiono o niej dużo i dobrze. Lada dzień otwiera ona kolejny sklep w Białej Podlaskiej – „Lux Arenda”. „Życie” zapowiada też Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Wolności w Białej Podlaskiej. W Życiu również o Gali Kultury Powiatu Bialskiego jaka miała miejsce w Kodniu. W rozmowie „Życia” Eugeniusz Mazur, prezes „Społem” w Białej Podlaskiej. Życie Bialskie – polecamy!

Kalendarz imprez Powiatu Bialskiego na rok 2015 – grudzień

smallNajciekawsze propozycje imprez organizowanych przez Powiat Bialski, gminy i miasta powiatu w grudniu. Czekają m.in.: Impreza poświęcona pamięci znanych nieżyjących piosenkarzy oraz Zimowy Piknik i Brodacz Roku 2015/2016 w Sławatyczach, Gminny Konkurs Plastyczny „Anioły i Aniołki Bożonarodzeniowe” oraz Jasełka – Wigilijne spotkani ze społecznością lokalną w Łomazach, V Powiatowy Przegląd Teatrów Młodzieżowych i Laur „Złotego Żwirka” oraz Kiermasz Świąteczny w Międzyrzecu Podlaskim, Mikołajkowy koncert małej symfonii / orkiestry dętej ze szkoły muzycznej w Białej Podlaskiej oraz konkurs „Portret Świętego Mikołaja” w Piszczacu, XV Wigilia w Konstantynowie, Konkurs na ozdobę choinkową w Worońcu (gm. Biała Podlaska), Konkurs bożonarodzeniowy „Tradycja i Współczesność” w Drelowie. Zapraszamy!!

Wieści z Unii: Transportowe porównania

smallKomisja Europejska opublikowała drugie wydanie tzw. tabeli wyników UE w dziedzinie transportu, która porównuje postępy państw członkowskich w 29 kategoriach transportowych. Polska znalazła się wśród tych państw, które mają najwięcej zaległości. - Przedstawione liczby pokazują, co jeszcze należy zrobić, aby stworzyć miejsca pracy w sektorze transportowym lub poprawić jego zrównoważony charakter – mówi komisarz Violeta Bulc.

I Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza (galeria)

smoll26 listopada 2015r. – dokładnie w 160 rocznicę śmierci Adama Mickiewicza, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. A. Mickiewicza w Białej Podlaskiej odbył się I Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Adama Mickiewicza zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Patronat honorowy nad nim objęli: p. Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty, p. Tadeusz Łazowski – Starosta Bialski oraz p. Dariusz Stefaniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska.

Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nied tworzy sied „Wolontariusze dla uchodźców”

smollCentrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nied w partnerstwie z Urzędem do Spraw Cudzoziemców rozpoczęło realizację projektu „Daj im szansę” dofinansowanego ze środków Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu paostwa. Celem projektu jest m.in. zapewnienie bezpłatnej pomocy prawnej cudzoziemcom szczególnej troski (tj. dzieciom, osobom starszym, chorym, kobietom, ofiarom przemocy domowej) ubiegającym się w Polsce o nadanie statusu uchodźcy.

Potężna broń dla celników

smollZakończył się etap robót budowlanych związanych z zainstalowaniem w pobliżu przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu skanera do prześwietlania wagonów towarowych. Zgodnie z planem całość inwestycji – realizowanej przez firmę Nuctech na zlecenie Ministerstwa Finansów – ma być ukończona do listopada przyszłego roku. Przedstawiciele Izby Celnej w Białej Podlaskiej dokonali właśnie formalnego odbioru wszystkich robót budowlanych w związku z realizowaną od października 2014 r. inwestycją.

Wizyta Biskupa w Ośrodku Misericordia Caritas (galeria)

smollDziś 30 listopada w Ośrodku Misericordia Caritas przy ul. Warszawskiej 14 mieliśmy zaszczyt gościć Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę. Zwiedzając Ośrodek ks. Biskup odwiedził między innymi Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej, Centrum Integracji Społecznej, Centrum Pomocy Interdyscyplinarnej zapoznał się z tym, czym na co dzień się zajmujemy, z naszymi osiągnięciami i zmartwieniami oraz na czym polega codzienna praca w poszczególnych jednostkach mieszczących się na terenie Ośrodka Micericordia Caritas w Białej Podlaskiej.

Wieści z Unii: KE wytyka błędy

smallBrak transpozycji dyrektyw wodnej oraz decyzji KE w sprawie definicji europejskiej usługi opłaty elektronicznej EETS na autostradach – to uchybienia, na jakie Polsce wskazuje Komisja Europejska. Jednak z braku połączenia elektronicznych rejestrów firm transportowych z rejestrami elektronicznymi pozostałych państw członkowskich UE Polska będzie musiała tłumaczyć się w Trybunale Sprawiedliwości UE.

Wzrastają kwoty wypłacanych odszkodowań

DRB Logo1Według danych pochodzących z Polskiej Izby Ubezpieczeń, kwoty odszkodowań wypłaconych z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w 2014 roku wzrosły o ponad 374 mln złotych. Do tak dużego zwiększenia się kwot rekompensat przyczyniło się między innymi to, że osoby poszkodowane coraz częściej decydują się wstąpić na drogę sądową. Nie bez znaczenia jest również możliwość ubiegania się o zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby.

Warsztaty weekendowe „Dzieci i MEDIA. Jak wychowywać we współczesnym świecie?”

d6Serdecznie zapraszamy na warsztaty weekendowe pt. Dzieci i MEDIA. Jak wychowywać we współczesnym świecie?, które odbędą się w dniach 4-5 grudnia 2015 r. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Podczas warsztatów zostaną poruszone zagadnienia: takie jak: Media elektroniczne jako narzędzia – czy korzystamy z nich świadomie, krytycznie i odpowiedzialnie? Czy korzystanie z mediów jest zagrażające dla dzieci i młodzieży czy też wspiera ich rozwój? Jak przeciwdziałać negatywnemu wpływowi mediów? Warsztaty poprowadzi Dr Iwona Ulfik-Jaworska.

Jak wyglądały nieistniejące już obiekty architektoniczne z pow. bialskiego?

smollStudenci białoruscy z Brzeskiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego oraz polscy z Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II rozpoczynają budowę profesjonalnej makiety „Pałacu Radziwiłłów” w Białej Podlaskiej, w kształcie w jakim istniał w II połowie XVIII w. Chcą pokazać pałac w skali 1:75. Przedsięwzięcie jest ważne i pracochłonne, wsparcia w jego realizacji udziela firma ZS-B Serhej z Łomaz.

Biała Podlaska: Tenisowy Turniej Niepodległości Czosnówka 2015 (film) (galeria)

small11 listopada w świetlicy w Czosnówce odbył się Tenisowy Turniej Niepodległości LZS. W turnieju wzięło udział 51 zawodników łącznie we wszystkich kategoriach. Rozpoczęcie turnieju poprzedzone było tradycyjnie patriotycznym wspomnieniem historycznym , aby zgromadzona młodzież wiedziała jaki jest cel turnieju oprócz sportu i miłego spędzenia czasu z kolegami i rodziną, bo coraz częściej przyjazdy są rodzinne i rodzice sami też biorą udział jak nie w tenisie to w warcabach.

Wieści z Unii: Przegląd polityki sąsiedztwa

smallZapobieganie konfliktom, zwalczanie terroryzmu i przeciwdziałanie radykalizacji postaw – to silne akcenty, jakie pojawiły się w najnowszym przeglądzie europejskiej polityki sąsiedztwa (EPS). – Silniejsze partnerstwo z krajami sąsiednimi ma kluczowe znaczenie dla UE, w czasie gdy borykamy się z wieloma wyzwaniami wewnątrz naszych granic, a także poza nimi – powiedziała Wysoka Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Federica Mogherini.

Janów Podlaski: Obchody Święta Niepodległości (film) (galeria)

????????????????????????????????????Mszą Świętą rozpoczęły się w Janowie obchody Święta Niepodległości. Następnie na głównym placu w Janowie odbył się pokaz musztry, apel poległych oraz złożenie wieńców pod pomnikami i na grobach poległych bohaterów. Uroczystości związane z listopadowym świętem w Janowie rozpoczęły się już 8 listopada koncertem pieśni patriotycznych film z tego wydarzenia również już niebawem na naszym kanale.

Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy dla młodzieży (galeria)

????????????????????????????????????Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy dla młodzieży zgromadził ponad 210 osób. 28 listopada, młodzi ludzie prowadzeni przez profesjonalnych wodzirejów na czele z DJ Fantomaszem bawili się świetnie aż do północy w sali widowiskowo – konferencyjnej przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej. Organizatorami imprezy byli: duszpasterze bialskich parafii w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, Anna Witnik, Wodzirej Fantomasz Współorganizatorzy: Urząd Miasta Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Biała Podlaska.

Warsztaty wokalne u Radziwiłłów zakończone niesamowitym koncertem (galeria)

smollCiężko oddać atmosferę, dźwięki i moc śpiewu poprzez zdjęcia. Muszą jednak uwierzyć czytelnicy portalu Radio Biper na słowo. Koncert wieńczący warsztaty wokalne „Podlaskie Bel Canto” przebił wszelkie oczekiwania. Wystąpili: soliści uczestniczący w warsztatach, prowadzonych przez dr Tomasza Zagórskiego. Śpiewakom akompaniowała pianistka Violeta Druliak oraz orkiestra kameralna ZSM I i II stopnia w Białej Podlaskiej. Koncert miał miejsce dziś – 28 listopada 2015r.

Tykający bagaż Rosjanina w Terespolu

smolllFunkcjonariusze celni z oddziału kolejowego w Terespolu ujawnili przemyt kilkudziesięciu podrabianych zegarków. Zdarzenie miało miejsce w środę (25.11.). Funkcjonariusze celni kontrolujący pociąg relacji Moskwa-Warszawa zwrócili uwagę na bagaż jednego z pasażerów. 49-letni mężczyzna ukrył na dnie plastikowej torby z żywnością zawinięte w folię zegarki. 75 sztuk tykającego towaru opatrzonych było znakami znanych światowych marek.

Młodzież Wszechpolska Biała Podlaska po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji pt. Oddaj krew

smollMłodzież Wszechpolska Biała Podlaska po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji pt. Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy. W czwartek (3.12) oraz piątek (4.12), a więc tuż przed dniem świętego Mikołaja zachęcamy do oddania krwi i podzielenia się słodyczami z podopiecznymi Domu Dziecka w Komarnie/k. Białej Podlaskiej. Akcja odbędzie się we w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białej Podlaskiej przy ulicy Terebelskiej 57.

Wieści z Unii: UE: integracja energii

smallKomisja Europejska przyjęła listę 195 kluczowych projektów dotyczących infrastruktury energetycznej, będących przedmiotem wspólnego zainteresowania krajów UE. Przyczynią się one – jako podstawowe elementy unii energetycznej – do osiągnięcia europejskich celów w zakresie energii i klimatu. - Te projekty pomogą nam zintegrować nasze rynki energii, zdywersyfikować źródła energii i trasy przesyłu – powiedział komisarz Miguel Arias Cañete.